Szybki autobus łączący powiat z Warszawą już od 28 marca

Od jutra, tj. 28 marca, mieszkańcy powiatu będą mieli możliwość skorzystania z nowej, wygodnej opcji komunikacji z Warszawą.

Nowa linia szybkiego autobusu stanowi wygodną alternatywę dla mieszkańców powiatu, umożliwiającą szybkie i komfortowe dotarcie do stolicy. Otwiera również nowe możliwości podróży dla osób pracujących, uczących się i chcących korzystać z atrakcji Warszawy. Warto również podkreślić, że chociaż w najbliższym czasie, w związku z przebudową ronda przy szpitalu powiatowym, autobus będzie omijał Otwock, to po sfinalizowaniu modernizacji skrzyżowania również w stolicy powiatu powstanie przystanek.

Nową linię będzie obsługiwał doświadczony przewoźnik, firma J. Wołoszka, która świadczy już podobne usługi w ramach Związku Powiatowo-Gminnego „Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe”. Firma posiada odpowiednią flotę autobusową oraz bogate doświadczenie w wykonywaniu tego typu połączeń. Częstotliwość kursowania będzie dostosowana do potrzeb pasażerów.

Koszt najdroższego jednorazowego biletu, z Osiecka do Warszawy, wyniesie 8 złotych. Krótsze trasy będą kosztować mniej, na przykład z Karczewa cena biletu wyniesie 5 złotych. Przewidziane są również ustawowe zniżki, między innymi dla uczniów.

Pierwszy autobus w ramach nowej linii wyruszy już jutro o 4:20. Dziś Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada – Prezes Związku “Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe” razem z Wiceprezes Karoliną Zwoczak – Burmsitrz Miasta Osieck podpisali stosowną umowę z przedstawicielem firmy transportowej. Na podpisaniu umowy obecni byli również przedstawiciele gminy Karczew, Sobienie-Jeziory i Józefowa, które są “na trasie” autobusu.

Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy autobusów, dostępny również do pobrania w formacie pdf oraz cenniki biletów jednorazowych oraz miesięcznych:

Rozkład jazdy Osieck-Warszawa.pdf
Osieck – Warszawa bilety jednorazowe.pdf
Osieck – Warszawa bilety miesięczne.pdf

Rozkład jazdy Osieck-Warszawa.jpg (990 KB)
DSC02791.JPG (3.56 MB)
DSC02819.JPG (3.13 MB)
Scroll to Top