Nowy serwis dla pasażerów w powiatowym transporcie zbiorowym!

Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu przez Związek Powiatowo-Gminny “Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe” systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji publicznej powiatu otwockiego uzyskają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.

Z serwisu będzie można korzystać na kilka sposobów:

– odwiedzając stronę internetową powiatotwocki.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Ikonka widniejąca w kolumnie “odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i związane z nią opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na poszczególne linie na dowolnie wybrany dzień;

– korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów oraz zakładka z teoretycznymi rozkładami jazdy;

– instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android:

(https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid)

lub iOS:

(https://apps.apple.com/pl/app/kiedyprzyjedzie/id1488753108?l=pl)

oraz Windows Phone:

(https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0)

Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który będzie posiadał wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.

Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w ponad 130 polskich sieciach komunikacyjnych. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Bielsku Białej, Opolu, Jaworznie, Grudziądzu, Koszalinie, a także w Ząbkach, powiecie wołomińskim i w Grodziskich Przewozach Autobusowych.

Planowane uruchomienie systemu to 19-20 kwietnia 2024 r.

Scroll to Top